עיצוב בתים מודרניים

מהו עיצוב בתים מודרניים?

מודרניזם או הסגנון המודרני, מיוחס לסגנון האדריכלי שהתפתח באירופה במחצית הראשונה של המאה העשרים. (שנות השלושים). המודרניזם הוא תולדה של שלושה גורמים עיקריים:
התפתחות טכנולוגית (כמו המצאת הבטון, שיפור חומרים כמו פלדה וזכוכית, והתהליך של תיעוש הבניה – אלו תהליכים שממשיכים להשפיע על אדריכלות וומגמות בעיצוב גם בימנו),
לשינויים שחלו בסגנונות האומנות במאה ה-20 היתה השפעה ניכרת על התפתחות הסגנון המודרני באדריכלות ועיצוב בכלל. ( מה גם שחלק מהאדריכלים בתקופה זו השתייכו לתנועות אמנותיות באותה תקופה והיו חלק מהן)
ושינויים חברתיים, כמו המהפכה התעשייתית, אשר השפיעו על צרכי ההמונים במציאת פתרונות מגורים שונים, דהיינו המעבר לדיור המוני ובנייה והצורך בתכנון בניה רוויה.

 

עיצוב בתים מודרניים

בימנו, כשאנו אומרים עיצוב בית מודרני, אנו מתכוונים לעיצוב בקו עכשווי, המאופיין בקווים ישרים ונקיים. אין ספק שסגנון זה מושפע באופן ישיר מהסגנון המודרני. גם באדריכלות ועיצוב פנים מתאפיין הסגנון המודרני בקווים נקיים וישרים, בפונקציונליות של החפצים, כלומר, בפשטות אלמנטים ללא קישוטים רבים. עיצוב פנים מודרני מדגיש את החיבור בין החומרים השונים כמו עץ, בטון, זכוכית ומתכת.

בעיצוב בית מודרני  – העכשווי, יש שימוש בפלטת צבעים נקייה וברורה. שימוש בגוונים בהירים של אפור ולבן, או שימוש בקשת צבעים בהירים בגווני מוקה , שמנת, לבן עם נגיעות של צבעים כהים יותר כמו שחור, אפור כהה או אפילו אדום עז. שימוש בבטון יוצר מראה תעשייתי.
לריהוט ולאיבזור הבית תפקיד מכריע ביצירת מראה המודרני. תכנון תאורה חדשנית ושימוש בגופי תאורה מתקדמים, שימוש תומך בטקסטיל  יכול לתמוך בסגנון ולצור את האווירה המתאימה. כמו בשנות השלושים של המאה הקודמת- גם פה יש השפעה של קידמה תעשייתית ועיצוב המושפע מחומרים חדשניים ואלמנטים טכנולוגיים וצרכים אשר לא היו קיימים לפני מספר שנים.

 

השפעת השינויים הטכנולוגיים על עיצוב בתים מודרניים.

אדריכלות הפנים מושפעת כמובן גם מהשינוי הטכנולוגי שעוברים החפצים בבית והשינוי הפונקציונלי שלהם. שימוש ניכר בטלפונים סלולריים ובמטענים שלהם- דורש מציאת פתרון לאחסון שלהם וביצירת מראה אסטטי ונעים לעין – כמו פינה נסתרת שתשמש להטענה של מכשירים אלו בבית. גם עיצובם של מכשירי החשמל הביתיים השתנה, מכשירי הטלויזיה הפכו שטוחים וגדולים ולרוב נתלים על קיר חדר המגורים, לעומת  הטלויזיות הענקיות שתפסו מקום רב ודרשו שולחנות  משלהם עד לפני מספר שנים.

 

בחרו איש מקצוע בעל התמחות בסגנון העיצוב המועדף עליכם

עיצוב פנים של בתים, דירות או משרדים הוא תחום המקשר בין חפצים לבין הצד האנושי החי ונושם בחללים ובחדרים. לעיצוב יש קשר לאישיות של אותם האנשים המתגוררים בבתים אלו.

בבואנו לבחור מעצב או אדריכל פנים, עלינו לקחת בחשבון, שלכל מעצב סיגנון משלו וטעם אישי אותם הוא מביא לידי ביטוי בתהליך העיצוב והחיבור בין אלמנטים השונים. אם אתם רוצים בוודאות לעצב את ביתכם החדש או לשפץ חלל קיים ולהופכו לבית מודרני – עליכם לבחור מעצב פנים שמתאים לסגנון זה ויודע להשתמש בחומרים השונים בהתאם לסגנון הנדרש ולשמור על אחידות בעיצוב.

בחנו את תיק העבודות של המעצב ונסו לבחון האם באמת, יש לו ניסיון בעיצוב בתים מודרניים.

תמיד כדאי לבדוק לעומק את מעצבים המציגים יכולת התמחות גבוהה בסגנון העיצוב המוצא חן בעינכם ביותר ומתאים לאישיותכם והצרכים הייחודיים שלכם ובני ביתכם.