עיצוב דיור מוגן

דיור מוגן

יש סיבות רבות למעברי דירה ואחת מהן היא מעבר לדיור מוגן כזוג או חלילה לבד. מעבר להיבט הפרקטי של צמצום נפח סביבת המגורים, שינוי זה מורכב רגשית ומלווה חששות וסימני שאלה: מה ניקח עמנו, על מה לוותר, איך להפוך את היחידה החדשה והלא מוכרת למקום החם והמחבק שיהיה בו כדי להקל על עזיבת הקן ובו חיינו שנים רבות חיי משפחה.

בצומת הזאת נכנס עיצוב דיור מוגן לתמונה. פגישה נינוחה ולא מחייבת בביתכם תיתן למעצב שבחרתם את האפשרות להכיר ולאבחן את הרגלי חייכם ולמצוא דרך לשמר אותם גם במקום החדש. יחד תתכננו לפרטי פרטים את הדירה החדשה תעצבו ותאבזרו אותה – כדי שהמעבר יהיה קל ככל האפשר.

אך לפני כן יש מה לעשות. בחירת דיור מוגן מתאים נעשה בדיוק כמו בחירת כל מקום מגורים כפי שנהגתם לעשות עד כה.עליכם לבדוק את המבנה כולו בכלל ואת הדירה שלכם בפרט בשבע עיניים.האם הסדי התשלום הולמים את יכולתכם הכלכלית? האם למקום מראה העונה לדרישותיכם האסתטיות, התרשמו מהשירותים אותם הוא מעניק לדיירים – הלובי , חדר האוכל, חדרי הכושר, החוגים המרפאה ועוד. בדקו את לוח האירועים  והתרשמו מהמבחר שהוא מציע לאורך שעות היום והערב. שאלו את הצוות לגבי שירותים קהילתיים בסביבת המקום: סופרמרקט, בית מרקחת, בית קפה, ספריה ציבורית, מרכזים רפואיים, מרכזי קניות ועוד.

ראו שהמקום מספיק קרוב להליכה ברגל לכל אלה ועדיין יספק את השקט והשלווה לה אתם זקוקים.

כעת, התרשמו מהדירה הפוטנציאלית המוצעת לכם: מה כיווני האוויר שלה, האם היא מוארת ומאווררת דיה? מה גודלה? האם הנהלת המקום מאפשרת לכם לערוך בה שינויים על מנת להתאימה לסגנונכם ולצרכיכם? האם תוכלו לארח בה ללילה נכדים או חברה כמו שנהגתם לעשות בבית? ובכלל, קחו בחשבון שאולי בעתיד תצטרכו מקום למטפלת צמודה – היש אפשרות כזו? כדאי לשוחח עם כמה מדרי המקום על מנת לשמוע חוות דעת ממקור ראשון.

 

עכשיו משקיבלתם תשובות לשאלות החשובות, התפנו לתת את הדעת על המראה בתוך הדירה.

אדריכלות פנים לדיור מוגן הוא רק אסתטיקה ויופי.הוא לוקח בחשבון קודם כל פרקטיות ונגישות בטוחה: יש לוודא שהמעברים מרווחים וללא מכשולים, שקעי החשמל והמפסקים האם יש מספיק והאם הם ממוקמים נכון,

ומה עם מכונת הכביסה , המייבש, המיקסר, מכונת הקפה, המחשב וכל אותן הפונקציות הדורשות חשמל ומיקום מיוחדים? מה כדאי לקחת איתנו מהבית הישן כדי לא לחוש ניכור מוחלט במקום החדש?

עיצוב פנים לדיור מוגן נותן תשומת לב מיוחדת לאופי האירוח שלכם ומתאים לו ריהוט וריהוט משלים כדי שגם כאן תרגישו נעים ונוח, לבד או בחברת אנשים. ריהוט בהתאמה אישית, וילונות ואריגים, שטיחים, גופי תאורה, טפטים, צבעים וטייחים, תמונות וכל אותם פריטים בעלי ערך רגשי שעצם נוכחותם יזכיר שעכשיו, כאן הוא הבית.