עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים הוא אחד התחומים הזוכים לביקוש רב בעקבות דרישתם של רבים לשנות ולשפר את החלל המרכזי ביותר בכל בית. בעוד עיצוב פנים מתייחס לכל החללים ולתכנון ושינוי שלהם, הרי שעיצוב מטבחים נחשב לתחום רחב בפני עצמו לו יש להתייחס בכובד ראש הן מבחינת הפונקציונאליות והן מבחינת אחסון ומתחמי עבודה אשר אינם דומים לאף עיצוב פנים של חלל אחר.

מבחינת הדרישות עיצוב מטבחים מצריך הכרה מדויקת של צורכי הלקוח והתייחסות לפרמטרים רבים לרבות תקציב, השטח העומד בפני שינוי, מידת השהייה היומית במטבח, צורכי הבישול, אירוח, ארוחות משפחתיות ועוד.

במידה ורצון הלקוח הוא מטבח בו ניתן לשהות זמן רב במהלך היום יש להתייחס לתכנן מרחב גדול בו נעים לשהות ואשר מאופיין בפונקציונאליות רבה, בהתאם לדרישה.

בעת תכנון עיצוב מטבחים יש להתייחס כבר בשלב ההתחלתי למיקומם של המכשירים החשמליים ולעזרים הטכניים לרבות תנור, כיריים, מקרר, כיור, מדיח כלים, מיקרוגל ועוד.

כל מעצב פנים העוסק בעיצוב מטבחים יודע כי שלושת האלמנטים כיור, תנור ומקרר חייבים להיות קרובים מאוד זה לזה בכדי שהפונקציונאליות תהיה מרבית ותתרום להנאה ולקצב עבודה יעיל.

עיצוב מטבחים – על מה חשוב להקפיד?

מקומות אכסון במטבח הוא פרמטר חשוב מאוד בעת שלב התכנון היות ולכל לקוח דרישות שונות בהקשר זה. לדוגמא: ישנם לקוחות שיעדיפו בעיקר ארונות מטבח עליונים ויהיו אלה שירצו בעיקר ארונות מטבח בחלק התחתון. אבל הכלל המרכזי הוא הגישה לדברים שימושיים בעיקר בחלקם העליון של הארונות בכדי למנוע כיפופים מיותרים. למידע על עיצוב פנים לחצו

יש להתייחס לניצול מקסימאלי של נפח האחסון כאשר עיצוב מטבחים מקצועי ונכון הוא זה שמתייחס לאופן האחסון בדיוק ובקפידה רבים. כך העניין גם לגבי יצירת משטחי העבודה התורמים לייעול התהליכים במטבח או לשיבושם, במידה ולא תוכננו כראוי.

עיצוב מטבחים נכון

הכלל המרכזי אליו יש להתייחס בעת עיצוב מטבחים הוא הנדסת האנוש התורמת לקשר בין המשתמש לבין תכולת החדר והופכת את התהליכים המתרחשים בו ליעילים וקלים וכמובן גם פשוטים ונוחים.

מטבח אופטימאלי הוא זה בו קיימת התאמה מושלמת בין צורכי המשתמש לאופן בו מתבצעים התהליכים העושים שימוש במרכיביו. ולכן ישנם סטנדרטיים הקובעים את גובהם של משטחי העבודה, הכיריים, התנור, המיקרוגל ועוד בכדי לא להעמיס על גופו של המשתמש בעת ביצוע התהליכים העיקריים במטבח.

מטרת כל העוסקים בעיצוב מטבחים היא ליצור אזור בו הן מבחינה ויזואלית והן מבחינה תפקודית עונים על כל צורכי הלקוח ומתייחסים לבטיחותו ובריאותו במהלך העבודה. לכן יש צורך בהקפדה על כללים ברורים בעת שלב התכנון ועד לעיצוב בפועל בכדי להבטיח שימוש בטוח, יעיל ומהנה לאורך זמן.